زندگی و نشاط -  چگونه قلبتان رمز عبور جدید است ؟

روان شناسی ، آموزشی ، مذهبی ، پزشکی و سلامتی ، اجتماعی

روان شناسی ، آموزشی ، مذهبی ، پزشکی و سلامتی ، اجتماعی

زندگی و نشاط -  چگونه قلبتان رمز عبور جدید است ؟ روان شناسی ، آموزشی ، مذهبی ، پزشکی و سلامتی ، اجتماعی
Image result for ‫تصاویر قلب و رمز رایانه‬‎

 

گروهی از محققان دانشگاه بافالو به تازگی ابزار بیومتریكی را ابداع كرده‌اند كه می تواند ابعاد قلب فرد را برای بازكردن قفل گوشی یا ورود به رایانه ارزیابی كند.

 

رمزهای عبور با چنان سرعتی قدیمی شده‌اند كه حتی دیگر می توان آنها را آثار باستانی قرن بیستم نامید. اكنون به نظر می‌آید سیستم های امنیتی بیومتریک آینده امنیت گوشی های موبایل و رایانه ها باشند و سیستم های شناسایی اثرانگشت، شبكیه و صورت تنها ابتدای راه است. درحال حاضر هرنوع نشانگر زیستی موجودی، به عنوان شكلی از سیستم امنیتی مورد بررسی قرار دارد.


 

از سیستم هویت یاب مبتنی بر بوی بدن گرفته تا اسكن رگ‌های دست و الگوی مغزی، بدن انسان مملو از نشانگرهای زیستی منحصر به فرد است كه می توان از آنها برای شخصی سازی كردن رمزهای عبور بهره برداری كرد. در سال 2014 شركتی به نام Nymi سیستم بیومتریكی جدید و مبتنی بر قلبی ابداع كرد كه با استفاده از دستبندی می توانست امواج الكتروكاردیوگرام قلب انسان را شناسایی كند.

 

اكنون محققان دانشگاه بافالو نشانگر زیستی قلب را یك قدم به پیش برده اند و سیستمی ایجاد كرده‌اند كه از رادار داپلری برای شناسایی شکل خاص قلب انسان استفاده می‌كند.

 

به گفته ونیائو ژو، محقق ارشد این پروژه،‌ هیچ دو انسانی روی زمین وجود ندارند كه قلب هایی مشابه داشته باشند و شكل قلب انسان دچار تغییر نمی‌شود مگر اینكه وی به بیماری قلبی جدی مبتلا شود. این سیستم جدید در عرض هشت دقیقه می تواند ابعاد و ضربان قلب فرد را ارزیابی كرده و پس از آن به صورت لحظه ای حضور فرد را كنترل كند و به این شكل فرد می تواند بدون نیاز به تایید دوباره هویت تا زمانی كه سیستم قلبش را شناسایی می كند، از دستگاه استفاده كند.

 

توانایی این سیستم در تایید هویت لحظه‌ای و پنهانی هویت فرد آن را نسبت به سیستم های تایید هویتی كه فرد با یكبار ورود به آن دیگر نیازی به تایید هویت ندارد، ایمن‌تر می‌سازد. سیستم‌های اعتبار‌سنجی یك بار ورود به راحتی قابل نفوذند اما سیستمی كه به صورت دائم درحال تایید هویت كاربر خود باشد را نمی توان به راحتی مختل ساخت.

 

محققان می گویند این سیستم راداری از نیروی بسیار كمی برخوردار است و هیچ خطری برای سلامت انسان ندارند زیرا قدرت سیگنال‌های آن بسیار پایین‌تر از سیگنال‌های وای-فای معمولی است. در واقع میزان تشعشعات این سیستم كمتر از یک درصد امواجی است كه از گوشی های موبایل تابیده می شوند.

 

آزمایش این سیستم امنیتی جدید روی 78 داوطلب نشان داد سیستم از دقتی 98.61 درصدی برخوردار است و درصد خطای آن نیز 4.42 درصد برآورد شد. مرحله بعدی كوچک سازی فناوری است تا حدی كه بتوان آن را درون صفحه كلید رایانه ها یا اسمارت فون ها كارگذاشت.این سیستم همچنین امكان رصد افراد را از فاصله 30 متری فراهم می‌آورد از این رو می توان از آن برای تشخیص هویت‌ در فرودگاه ها استفاده كرد.

 

منبع : hamshahrionline.ir
طبقه بندی: علمی، 
برچسب ها: قلب، رایانه، سلامت انسان، تایید هویت،  

تاریخ : جمعه 5 مرداد 1397 | 10:24 ب.ظ | نویسنده : پویش | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.