زندگی و نشاط - ۵ دلیلی که شما کمبود محبت دارید

روان شناسی ، آموزشی ، مذهبی ، پزشکی و سلامتی ، اجتماعی

روان شناسی ، آموزشی ، مذهبی ، پزشکی و سلامتی ، اجتماعی

زندگی و نشاط - ۵ دلیلی که شما کمبود محبت دارید روان شناسی ، آموزشی ، مذهبی ، پزشکی و سلامتی ، اجتماعی

 Image result for ‫تصاویر کمبود محبت‬‎

۱- شما از هر نوع مخالفتی دوری می‌کنید

اگر شما نگران و مضطرب هستید، ابتدا باید به خوشنود کردن و خوشحال کردن خود بپردازید. دخترانی که کمبود عاطفه داشته‌اند هرنوع مخالفتی را تهدید می‌دانند؛ آن‌ها درک نمی‌کنند که یادگیری نحوه برخورد با نظرات مخالف دیگران، پایه و اساس یک رابطه سالم است. در مقابل بی توجه اجتنابی، مخالفت را به‌عنوان تهدیدی برای کنترلش می‌بیند. او به احتمال زیاد عقب نشینی می‌کند و مانند دیوار سنگی از خود دفاع می‌کند.


 ۲هرگز نمی‌توانید میانه‌رو باشید

دختر نگران و مضطرب، بر تهدیدات احتمالی خیلی تمرکز می‌کند(طوری که او در یک روز آفتابی، نگران یک طوفان سنگین در رابطه اش است). او می‌خواهد در رابطه اش بده بستان به‌طور مساوی صورت بگیرد. او به نیاز‌ها و تقاضا‌های خودش فکر نمی‌کند اما نیاز دائمی او به اطمینان خاطر، او را به این کار مجبور می‌کند. بی‌توجه اجتنابی، محدوه خود را حفظ می‌کند و فکر می‌کند که هرآنچه که او می‌خواهد، فرد مقابل فقط باید آن را بپذیرد. شعار چنین افرادی کنترل، کنترل، کنترل است.

 ۳اگر مورد انتقاد شدید قرار بگیرید، حالت دفاعی به خود می‌گیرید

دخترانی که بطور مداوم تحت فشار قرار گرفته اند، می‌گویند که ناکافی هستند و یا به کوچک ترین انتقادی واکنش نشان می‌دهند. توجه داشته باشید که هیچ‌کس دوست ندارد با اشتباهاتش به یاد آورده شود. اما دختران با وابستگی احساسی امن، وقتی به یاد آورند که کامل نیستند، هراسان نمی‌شوند؛ در حقیقت هیچ‌کس انتظار ندارد که کامل باشد و او این را می‌داند. اما دخترانی که کمبود محبت دارند، فکر می‌کنند که اگر کامل نباشند کسی آن‌ها را دوست نخواهد داشت. او هرگز یاد نمی‌گیرد که دیگران شما را بخاطر کسی که هستید دوست دارند نه بخاطر ورژن کامل و بی‌نقص شما. برای چنین دخترانی، انتقاد، به جای اینکه بخشی از مسئولیت و انتظار و نیاز در یک رابطه باشد، به‌صورت یک تهدید است.

 ۴شما دلسرد می‌شوید و احساس می‌کنید مورد استفاده قرار میگیرید

خوشنودی فرد یک حالت پیش فرض سبک نگران و مضطرب در تلاش برای دوری از درگیری و تضاد است. اما این نتیجه را هم می‌دهد که او احساس می‌کند که صدایش خفه شده است. در حقیقت او خودش شروع کننده چنین واکنش‌ها و پاسخ‌هایی است. این روش برخورد بطور باورنکردنی برای عشق یا دوست شما که به سادگی درک نمی‌کند که چرا هر تصمیم اتخاذ شده یا هر اقدام باید به یک درام تبدیل شود، بسیار خسته‌کننده می‌شود.

 ۵ترس درون شما، از اینکه شما فرد بهتری باشید، جلوگیری می‌کند

زمانی که شما نمی‌توانید احساسات خود را مدیریت کنید، آن‌ها بر شما و رفتار شما حاکم می‌شوند. این یک حقیقت ناراحت‌کننده است. دختران نگران نمی‌توانند افکار خود را از طوفان ابری دور کنند درحالی که روزهای آفتابی در روابطشان دارد سپری می‌شود، و یک درام ایجاد می‌شود که ارتباطات و خوشحالی را از بین می‌برد. ترس اجتنابی نیز به‌همین طریق عمل می‌کند. ترس‌های دختر، دوست یا عشقش را از رادار احساساتش دور می‌کند. دختر احساس می کند که ترک شده، اما حقیقت پیچیده‌تر از این‌هاست.

 ترس درون

 اینکه یاد بگیرید دوست خودتان باشید نه دشمن خود، بخشی از دوران کودکی است. دیدن خود به‌طور واضح، اولین قدم مهم است
طبقه بندی: روان شناسی، 
برچسب ها: ترس درون، دوران کودکی، خوشحال کردن،  

تاریخ : یکشنبه 22 مهر 1397 | 07:34 ق.ظ | نویسنده : پویش | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.