زندگی و نشاط
روان شناسی ، آموزشی ، مذهبی ، پزشکی و سلامتی ، اجتماعی
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


ای معلم
نخستین بار، خدا از نام خویش، نام تو را آفرید . از رسالت برگزیدگان خویش، سهم شانه های بردبارتو قرار داد. فانوس شبانه روز علم را در دست هایت نهاد و تو را روشن گر جاده های هستی رقم زد.
تو ناگزیری از این خطیر بی پایان . تو گماشته پروردگاری، فراروی آدمیان نابلد...
واژه واژه آموزه های سبز تو، آنچه از لب های دانشمند تو می ترواد و برگ برگ آنچه به دل ها می آموزی، دست های دعایی بی وقفه اند تا منزلت بلند بالای تو را نزد پروردگار، والاتر کنند. پس در این مسافت دشوار، صبور بمان و در جاده ها جاری شو و راه روشن کن که خداوند، تو را به رستگاری نزدیک، رهسپار می کند .
تو بمان، تا هیچ حدیث خداگونه ای ناگفته نماند!
تو بمان، تا هیچ تاریک بی روزنی از نسل جهل، در دل ها ادامه نیابد!

مدیر وبلاگ :پویش
نویسندگان

Image result for ‫تصاویر شادی‬‎

1. خوشبختی را انتخاب کنید

مهمترین چیزی که در مورد خوشبختی باید بدانیم این است که نتیجه شرایط فعلی نیست. برعکس ، خوشبختی یک انتخاب است . آیا این در بعضی روزها راحت تر از سایر روزها است؟ کاملا. اما اگر شما در دام تفکر گرفتار شوید و شرایط شما قبل از خوشبختی تغییر کند ، هرگز هرگز به آنجا نخواهید رسید.


 2. روی چیزهای خوب تمرکز کنید

در حال حاضر چیزهای خوبی در زندگی شما وجود دارد: شما زنده هستید ، شما غذا میخورید ، سالم هستید ، خانواده و دوستان دارید و هر روز  فرصت  دارید برای انجام دادن شغل تان. شاید اکنون همه این موارد برای شما صادق نباشد ، اما قطعا برخی از آنها هستند — این بدان معنی است که در زندگی شما چیزهای خوبی وجود دارد که می توانید روی آنها تمرکز کنید.

 Sgt دریایی جونی جوزف جونز هر دو پا را در اثر انفجار در حین خدمت در افغانستان از دست داد. من با نقل قولی از او كه اخیرا دیدم دچار تعجب شد. او این را گفت ، "مردم می پرسند كه چگونه پس از از دست دادن پاهای خودم اینقدر مثبت هستم ... من سؤال می كنم كه وقتی شما که هر دو پای خود را دارید چقدر منفی هستید."

 خوشبختی یک چشم انداز است و اگر به دنبال دلایلی برای خوشبختی هستید ، احتمالاً آنها را پیدا خواهید کرد . افراد خوشحال روی افکار مثبت تمرکز می کنند.

 3. مقایسه را متوقف کنید

مهم نیست که چطور تصمیم می گیرید خوشبختی را تعیین کنید - مقایسه کوتاه مدت یا بلند مدت - شما را از این امر غافل می کند. این که آیا منابع مالی ، نوع بدن ، تعطیلات ، استعدادهای خود ، اندازه خانه یا اندازه کفش خود را با هم مقایسه کنیم ، هیچ برنده ای در بازی مقایسه نیست. اما این یک خبر خوب است: هیچ کس شما را وادار به بازی نمی کند! هر زمان خواستید می توانید متوقف کنید. از آنچه که دارید سپاسگزار باشید ، قدردان باشید ، هر روز سخت تلاش کنید تا بهترین زندگی خود را تجربه کنید و ازمقایسه خود  با دیگران دوری کنید .

 4- قدردانی و سخاوت را تمرین کنید

در دنیای روانشناسی مثبت ، هر بار که خوشبختی مطالعه شود ، مضامین چند وجود دارد. در میان آن مضامین تکرار شونده ، قدردانی و سخاوتمندی می یابیم.

 هر دوی آنها فقط می توانند درست درک کنند که ما آنها را به عنوان رشته ها می بینیم نه به عنوان پاسخ . یک نظم و انضباط چیزی است که ما بدون توجه به شرایط مان تمرین می کنیم. اگر منتظر پول کافی برای خوشبخت شدن هستید ، هرگز به آنجا نخواهید رسید. به همین ترتیب ، اگر منتظر هستید که همه چیز کامل باشد تا سپاسگذار باشید ، هرگز آن را تجربه نخواهید کرد. امروز شکرگذار باشید. و انتخاب کنید که با وقت و هزینه خود خوشبخت باشید

 5- مادی گرایی را دنبال نکنید

بعضی چیزها برای زندگی ضروری است ، اما به نظر می رسد جامعه ما مصرف گرایی را با خوشبختی اشتباه گرفته است. بازاریابان به سختی تلاش می کنند تا با محصولاتشان ما را متقاعد کنند که فقط برای زندگی لازم نیستند بلکه برای خوشبختی آنها ضروری هستند.

 به آرامی اما مطمئناً ، ما شروع به باور به وعده های خالی آنها می کنیم و زندگی خود را به دنبال چیزهایی می گذاریم که هرگز نمی توانند ما را راضی کنند. ما وقت ، پول و انرژی را برای رسیدن به چیزهایی را که لازم نداریم تلف می کنیم.

 این اموال اضافی استرس ، نگرانی و فشار را بر زندگی ما می افزاید. آیا می خواهید امروز کمی خوشحال تر شوید؟ یک کمد یا یک کشو را بهم ریخته و شروع به به چالش کشیدن مصرف گرایی در زندگی خود کنید.

 6. در روابط خود حضور داشته باشید

رابرت جی والدینجر روانپزشک آمریکایی و استاد دانشکده پزشکی هاروارد است که در آن بیشتر به خاطر کارگردانی طولانی ترین مطالعه طولی جهان که ردیابی سلامت و بهزیستی روان گروهی از 724 مرد آمریکایی به مدت 76 سال شناخته شده است.

 یک مورد که او آموخته است ، و با مطالعات دیگر در آن تأیید شده است ، این است که روابط کلید خوشبختی را تشکیل می دهد:

 این مطالعه نشان داد که روابط نزدیک ، بیش از پول و شهرت ، چیزی است که مردم را در طول زندگی خوشحال می کند. این پیوندها مردم را از نارضایتی های زندگی محافظت می کنند  به سلامت جسم و روان کمک می کند و روش بهتری برای زندگی طولانی و شاد از طبقه اجتماعی ، ضریب هوشی یا حتی ژن ها هستند.

  لازم نیست ما که هر جنبه ای از روابط خود را کنترل کنیم (مثلاً ما خانواده خود را انتخاب نکردیم). اما همه ما می توانیم برای دوست خوب بودن قدم برداریم و دوستان خوب، تمایل به جذب جامعه سالم دارند.

 7. ایجاد عادات سالم

آنی دیلارد  گفته است: "چگونگی گذراندن روزهایمان ، مطمئناً این است که چگونه زندگی خود را می گذرانیم." و این درست است. زندگی ما با روزها پر شده است ، روزهای ما با ساعت ها پر می شود و این ساعت امروز پر از هر چیزی است که شما برای پر کردن آن انتخاب کردید. بنابراین عادت های سالم را دنبال کنید که ساعت ها ، روزها و طول عمر شما ارزشمند باشد.

 زمانی را در بیرون سپری کن. غذای سالم بخور. به طور منظم ورزش کن. سیگار کشیدن را ترک کن. تلفن همراه خود را پایین بیاور. سخت کار کن اغلب دعا کن. و به اندازه کافی بخواب.

 8- به غیر از خود را هم نگاه کنید

پیگیری خود برای ما طبیعی است. لازم نیست به ما یادآوری شود تا منافع شخصی خود را دنبال کنیم. ما بقای خود ، ارتقاء خود ، تحقق خود و تعالی خود را دنبال می كنیم كه گویی این در ژن های ما سخت است.

 اما کارآمدترین راه رسیدن به خوشبختی و تحقق پایدار این نیست که فقط به منافع خود بیاندیشیم بلکه به منافع دیگران نیز نگاه کنید. وقتی تمرکز خود را از خود دور می کنیم ، زندگی هایی با معنای بیشتر و سهم بیشتر زندگی می کنیم. هنگامی که به دیگران بدون هیچ چشم داشتی ، خدمت می کنیم ، زیبایی عشق از خودگذشتگی را تجربه می کنیم. اندازه جهان ما (و خوشبختی) به صورت نمایی گسترش می یابد.

 این چیز کوچکی نیست که شادی افراد زیادی را به دنبال دارد. بیایید اطمینان حاصل کنیم که آن را هم در کوتاه مدت و هم در دراز مدت پیدا کرده ایم.

 

نوع مطلب : روان شناسی، 
برچسب ها : شادی، عادات سالم، خوشبختی،
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 4 فروردین 1399
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات